Jaunųjų kelininkų istorijos. Mantas Kuoja

Jaunųjų kelininkų istorijos. Mantas Kuoja

Standartinė Kelio žmonės » Pen Lap 03, 2017 11:26 am

Jaunieji kelio žmonės: Mantas Kuoja
AB "Panevėžio keliai" gamybinio-techninio skyriaus inžinierius

2010 metais baigiau VGTU statybos inžineriją, tiksliau – statybos technologijas ir vadybą. Kaip pasirinkau šias studijas? Atvirai pasakius, konkrečių svajonių apie būsimą veiklą neturėjau, tad mokykloje nusprendžiau laikyti egzaminus tų dalykų, kurie sekėsi geriausiai. Taigi taip jau turėjo susiklostyti, kad tapau „statybininku“. Įsidarbinęs AB „Panevėžio keliai“, pusę metų dirbau objektuose, teko iš tikrųjų paragauti kelininko duonos. Tą laikotarpį prisimenu su šypsena – veikla buvo nemonotoniška, darbas patiko. Bet kas žino, kaip būtų buvę toliau, juk kelių ir tiltų statybose dirbau labai trumpą laiką. Šiuo metu jau šešerius metus „verdu“ viešųjų pirkimų srityje – bendrauju su partneriais, subtiekėjais, renku kvalifikacijos dokumentus. Popierizmo netrūksta. Atrodytų, kasdien „tas pats per tą patį“. Bet iššūkių atsiranda ir čia. Keblumų kartais kelia tie patys partneriai. Pavyzdžiui, reikia surasti partnerį ar subtiekėją, kuris ne tik gebėtų darbus atlikti kokybiškai, bet ir turėtų reikiamus kvalifikacijos dokumentus. Pasitaiko, jog apie tai, kad atitinkamų dokumentų jie neturi, sužinome prieš pat konkursą, o tada jau tenka suktis iš padėties, ieškoti. Konkursų sąlygos tampa vis sudėtingesnės. Anksčiau, iškilus panašiems nesklandumams, „netinkamą“ subtiekėją dar galėdavome pakeisti kitu, kitaip tariant, „išimti“. Dabar to padaryti jau praktiškai nebegalima, todėl atidumas būtinas. Mano kolegoms tenka ne mažiau svarbūs uždaviniai – suskaičiuoti kainas, tiksliai užpildyti dokumentus ir pan. Kadangi dirbame keliese, nuolat tikriname vieni kitus, taip išvengiame klaidų, kurios kartais gali būti labai apmaudžios. Kas nutiktų blogiausia? Pavyzdžiui, dėl netinkamų kvalifikacijos dokumentų įmonę pašalintų iš konkurso. Gerai, kad dirbame kaip viena komanda. Esu dėkingas savo kolegoms, tarp jų Gintautui Kirdai, kuris šioje srityje ypač patyręs ir daug ko mane išmokė.

Prie didelio darbo tempo jau pripratau. Tapo įprasta, kad daug bėgu, lekiu, nuolat bendrauju gyvai ir telefonu. Ar pateisinu įmonės vadovo lūkesčius? Apie tai nemąsčiau, bet jei nepateisinčiau, turbūt jau čia nebedirbčiau. Normalu, kad pastebėjimų esu gavęs. Bet išgirstu ir pagyrimų. Pavyzdžiui, po laimėto konkurso vadovas kartu su kolegomis pasidžiaugia, pagiria. Bet vokų atplėšimas ir laimėjimas kainos atžvilgiu yra tik pradinis etapas. Palengvėjimas ateina tuomet, kai visi dokumentai sutikrinami ir pasirašoma sutartis. Tai sužinome patys pirmieji, juk laukdami rezultatų nuolat stebime viešųjų pirkimų sistemos prieigą internete.
Prikabinti failai
Mantas Kuoja.jpg
Mantas Kuoja.jpg (21.46 KiB) Peržiūrėta 182 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin

Grįžti į Jaunieji kelio žmonės

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 1 svečias